# Tack Dreamiz!
Author: Elyria

Tack Dreamiz för att du drar ihop så mycket djurmänniskor hemma hos dig! Det var jättetrevligt i Nässjö igår.

Och tack Pehpsii för fiskarna. Det blev genast mer liv i mitt slumrande akvarium...

Och mina barn - de bara pratar om marsvin...

## Comment 1
Author: snoken

Jag vill också passa på att tacka, det var jättekul att träffa er alla. Jättesnällt av dig Dreamiz att du tog emot oss, och kul att se så välskötta djur. Blev väldans imponerad av marsvinens fina plats.

## Comment 2
Author: Fairytail

Även jag vill passa på att tacka för en trevlig dag! Roligt att se dig och alla djuren. Och självklart var det även roligt att träffa alla er andra som också var där! ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 3
Author: TacoBelle

Ni kan väl berätta vad ni gjorde och hur det gick \*nyfiken\*

## Comment 4
Author: Pehpsii

Ja tack så mkt Dreamiz! (och grattis till supertwister)  

Jättemysigt!

Jag får ju tacka för Diva som låg och tittade på film med oss ikväll (sov i Charlies hand). Kul att firrarna får ett nytt hem där någon har tid för dem!

Blev en lång bildfärd hem, men där lyckades jag bara köra fel EN gång! (wohoo). Vi borde hitta på mer sånthär!

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Tack själva. Jättekul att ni kom!! Det är alltid så roligt att träffa andra människor som är lika smådjurstokiga som en själv.

Extra tack till Elyria för hjälpen med Atlanta! O Muszimba för hjälpen med Price o dvärgsjusovarna!  
O stort tack till Fairytail för Efraim o Robin! O Theriss för Supertwister, Glory Days o Shimmer. Tänk att Supertwister äntligen flyttat hit efter att jag tittat på hans foto i 3-4 månader. Han är helmysig!  
Ytterligare fyra mustjejer stannade kvar här. Alla helt underbara!

Tyvärr vart jag liggande i migrän igår så orkade inte njuta av alla mina nya djur men det får jag ta igen idag när jag mår bättre.

#3 En del kom hem till mig först vid 10-tiden för att lämna av djur. Sen mötte vi ett par vid tåget kl 11, hem o lämna djur o sen upp till zooaffären där fler mötte upp. En hade tyvärr tagit fel på dag o ett par andra kom lite senare men sammanlagt var vi nästan 20 pers under dan även om inte alla var samtidigt. På väg tillbaka till mig stannade vi o handlade mat så vi kunde äta när vi kom hem. O sen blev det massa tittande på alla djur. Både på mina o de som var med o var till salu. Fanns massor att titta på! O det vart en massa nya till mig. Men alla var planerade (även om antalet möss inte var planerat, men jag skulle ju ändå börja en ny flock så då kvittade det ju om det blev två eller sex honor), utom råttpojken då... Men honom kunde jag bara inte stå emot.  
Dan bara rusade iväg! O helt plötsligt var det dags för några att fara hemåt, medan några blev kvar ett tag till. Tiden går ju så himla fort när man har roligt! Tror vi höll på i närmare tolv timmar i varje fall. Massa djurprat men även annat.

I höst är det väl dags igen för de som är intresserade av komma. Men datum bestämmer vi när det närmar sig.

## Comment 6
Author: [Borttaget]

#0 Ja, de verkade verkligen fastna för marsvinen. Mina marsvin blev verkligen gullade med i lördags. ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif) Men marsvin är underbara o omöjliga att stå emot tycker jag.

## Comment 7
Author: [Borttaget]

\*suck\* kunde inte komma till Nässjö, men ni som kommer till Enköping den 19 Augusti får jag träffa alfl .. (hoppas på många)

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Jag säger som de andra, en underbart rolig dag ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) Hade verkligen jättekul!!!!

## Comment 9
Author: [Borttaget]

#8 Jag är så nöjd med musarna från dig! O att Supertwister äntligen flyttat hit! ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif) Han e en riktig gosing!
