# (S) Björndalsmöss säljes
Author: ariama

Ett fåtal tecknade och blekta varianter kommer att finnas till salu framöver.  Eventuellt även någon self (i chotolate, cinnamon).  

Just nu vet jag bara en säkert - se foto - men fler kommer att finnas. Teckningsfärgerna är cinnamon och chocolate.  Hör av er vid intresse, här eller via PM.  

Stamtavla medföljer men mössen är inte reggade. 100:- st.  

Jag säljer alltid möss med 4 veckors "ångerrätt".  Möss och människor ska trivas tillsammans och allt ska funka.

## Comment 1
Author: ariama

.

## Comment 2
Author: ariama

Kanske tingade. Visar bilder på dem.

## Comment 3
Author: Alana82

Gudars så sööta! ❤️

## Comment 4
Author: Honolulu

Har du några musisar kvar till salu? :-)

## Comment 5
Author: ariama

[#4](#4). Jodå, det är några få till som ska säljas. Men de är fortfarande "småkryp", inte ens ögon än. Jag återkommer efter nyår när de vuxit till sig lite.  😃

## Comment 6
Author: ariama

Tyvärr har jag inga fler möss att sälja, som det är just nu.

## Comment 7
Author: ariama

Alanas möss har varit tingade länge.  Minstingen är fyra veckor nu och redo för flytt när transporten ordnats.

Fotona är till Alana 😃. Pappa till båda är SE-Tsunami´s Presidente. Mammorna är olika. Båda muslingarna är rara! (annars skulle jag inte sälja dem 😉 ) Båda är handtama, dvs kommer självmant upp i handen från buren, men båda är lite blyga. Minstingen är den som behöver mest tid (och lugn). De går bra tillsammans fast de växt upp i olika familjer/burar. De går tillsammans nu (alla dessa syskon gör, just för att de ska säljas ihop).

## Comment 8
Author: Alana82

Guuudars så söööta! ❤️ kan inte bärga mig tills jag får hem dem 😍

## Comment 9
Author: ariama

😃
