# Musvakt sökes för en vecka.
Author: Copy_right

Nu söker jag någon som kan ta hand om mina (2) möss i en vecka.

Datum: 17/5 till 24/5.

Kommer att göra rent buren innan, skickar med mat/saker för buren och extra toalätt ifall att. Vore bra om du bor i närheten av eksjö/nässjö/vetlanda eller lika långt åt andra hållet (vimmerby t.ex)

Båda är honor, den ena har en del problem med ena baktassen så man får vara lite extra försiktig om man plockar upp dom, brukar lyfta upp dom när de står på något t.ex. Ser helst att du har erfarenhet av gnagare/möss p.g.a detta.

Skicka helst ett meddelande.

## Comment 1
Author: Copy_right

Putt, kan åka till jönköping o liknande ifall det behövs.

## Comment 2
Author: Copy_right

Putt, ingen alls denna gången?

## Comment 3
Author: Minoth

Jo men i Göteborg ;)

## Comment 4
Author: ajanki

Hade du bott närmare mig (har nu flyttat till Mariestad-Töreboda) så hade jag kunnat vara musvakt även denna sommar :) Men du verkar också ha flyttat? Långt från mig dessutom:(

Lycka till, hoppas du får tag i musvakt!

## Comment 5
Author: BlackandBlue

jag finns lite utanför vetlanda. skicka gärna ett pm till mig :)

## Comment 6
Author: ajanki

Dessa två tjejer är nu hos mig:) Husse körde i drygt 2 1/2 timme enkel väg för att lämna av dom hos mig! Det är jag väldigt glad över:) Tredje sommaren dom är hos mig nu! Sommaren 2013 föddes dom i början av juni, sommaren 2014 var dom hos mig och så nu:) Dom fyller 2 år om 3 veckor och är otroligt fina och pigga😍

## Comment 7
Author: ariama

#6. ❤️😃

## Comment 8
Author: Skogshumblan

Härlig att läsa och att du får följa dem så genom livet.

## Comment 9
Author: ajanki

#7 😃

#8 Ja, jag är så oerhört glad över att jag får följa dom så här! Och helt underbart att veta hur bra dessa tjejer har och har haft det dessa 2 år!!

## Comment 10
Author: Grodan

aw ❤️

## Comment 11
Author: Grodan

och sååå jäkla beundransvärt att husse körde 5 timmar för att lämna mössen...

bensin är dyrt...
