# Torsdagskluring 30/11-17
Author: Grodan

Jag gillar små töntiga traditioner. Förut i flera år hade vi fredagskluringen som vi admins delade på, till mångas förtret. Sen blev vi utan dem och det blev tomt. 

Så ryckte ajanki tag i saken förra veckan och skapade en torsdagskluring och nu känner jag att det vore kul att fortsätta hålla liv i detta. Så här är kommer en torsdagskluring!

## Comment 1
Author: Grodan

Fråga 4, glömde kryssa i rätt svar... suck\*\* (orkar inte göra om... )

## Comment 2
Author: ariama

Haha, du är rolig! 😃 (roliga frågor alltså)

Finns det inte två musklubbar? Dvs en som ingår i "sydsvenska smådjursklubben" eller nåt? Men om den finns är den förstås ingen ren musklubb.

## Comment 3
Author: ajanki

Åh, vad rolig kluring! Tack Grodan ❤

## Comment 4
Author: Grodan

❤️  

(jag har återanvänt några gamla frågor o bilder då jag ändå lagt ner energi på dem och nu när det gått några år minns ändå ingen - utom jag...)

## Comment 5
Author: Stinastygg

Host host hallå där... blev rödmarkerat på fråga 4 fastän det borde varit rätt svar. Och, det finns inget facit alls för frågan med den randiga musen... eller gjorde det!? Kollade jag för snabbt?? Sorry isf.

## Comment 6
Author: Grodan

Sorry, skrev i #1 om det
