# iFokus plus - vad önskar du?
Author: Stephanie

iFokus behöver ju dra in pengar för att driva sajterna och reklam är en viktig inkomstkälla, men det behövs också annat.

I grunden kommer det alltid att vara avgiftsfritt att använda iFokus, men man vill gärna erbjuda extratjänster mot en kostnad som ett sätt att öka intäkterna.

Just nu finns möjlighet att köpa:

*   [större avatar](http://www.ifokus.se/About/BuyAvatar.aspx) (användarbild)
*   [mer utrymme i fotoalbum](http://www.ifokus.se/About/BuyQuota.aspx)
*   [frihet från reklam](http://www.ifokus.se/About/BuyMinus.aspx)
*   [iFokus Plus](http://www.ifokus.se/About/IfokusPlus.aspx), som ju innehåller en hel del

Nu undrar jag vad ni tycker skulle vara värt att betala för? I första hand handlar det om att utöka innehållet i "Plus" men det skulle också kunna vara något helt nytt och separat.

Vilka nya funktioner skulle du vilja se, och kanske vilja betala något för att få?

Önska här - så för jag det vidare!

## Comment 1
Author: gulzebra

Personligen skulle jag gärna se fler sätt att betala. Jag fyller aldrig på mobilen (har kontantkort) och skulle tex hellre betala med hemtelefon eller så. Enda anledningen till att jag inte har plus nu är just för att min mobil är fattig, skulle ha förnyat direkt annars... :P

## Comment 2
Author: Vattnadal

#1 Men din avatar är stor, har du inte plus då?

## Comment 3
Author: gulzebra

Nä, beställde stor avatar innan plus kom så jag fick behålla den ^^
