# vilken sort musras?
Author: svartlila

Hej!

vad är de jag fått för krabat?

han är en jätte emot min förra mus :( han skrämmer mig skiten ur mig.

## Comment 1
Author: svartlila

skratt menar  INTE " han är en jätte emot min förra mus " menade han är JÄTTE STOR emot min förra mus jag hade  ,Tella på bilden..

## Comment 2
Author: Mymlan

Natal ser det ut som.

## Comment 3
Author: Fairytail

Det ser ut som en natalpälsråtta. Så det är alltså ingen mus du har köpt. Kanske inte är så konstigt om den är större....![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

Går den ihop med din vanliga mus?

## Comment 4
Author: svartlila

tack för svaret  allt är klarare nu...

jag sket på mig av rädsla..pga den där krabaten..han är en riktigt atlet..han lät mig inte sova..

just nu bor han på mitt jobb pga min rädsla över råttor...jag vill ha små söta möss man kan pussa på i handen inte en atlet som skräms..:( patetisk man är..![Skrikandes](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-yell.gif)

skickar över en bild på min lilla sötmus  som blev avlivad efter sjukdom den 13/11  hon är så saknad..Tella

## Comment 5
Author: Grodan

hm... men... är du rädd för din mus? bits den? eller gör den något som skrämmer dig? hur mår den? är den inte ensam? den kanske behöver en kompis? eller någon som klappar på den? eller bägge dera?

## Comment 6
Author: svartlila

jag tror den behöver kärlek från nån som inte är lika rädd som jag..

han bor själv lilla Nathan..den lille stackaren  !!

Nån som vill ha en Natalråtta?????

## Comment 7
Author: Bellona

natalpälsråttor blir vad jag hört aldrig särskilt tama och bör väl leva i grupp..

## Comment 8
Author: svartlila

ja han var ju tänkt som ormmat först...sen räddades han ur terrariumet..så  han får leva själv tills nån förbarmar sig över han..:/
