# Godaste julgodiset
Author: Grodan

Berätta, vilket det är, gärna med ett litet recept och smakprov. Skicka till... haha ![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif)

## Comment 1
Author: Muszimba

Godaste godiset bakar...Paradischoklad.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Jag bakar :) Jag älskar att göra... hmm vet inte vad det heter :/ aja.. jag kan ju säga receptet! :D

Man tar puffat ris och lägger på en plåt med ett bakplåtspapper på. Och sen så tar man och smälter mörk blockchoklad över kokande vatten. Sen så är det bara att hälla över chokladen över det puffade riset... och vips ett jättegott julgodis! :D jag älskar det.. men vet inte vad det heter ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)

## Comment 3
Author: Grodan

chockorispuff? ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 4
Author: Grodan

kina choklad kanske?

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Haha... chockorispuff..  det kan vi kalla det! ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif) \*hihi\* Fiffigt Grodis!

## Comment 6
Author: lothus1

KitKat White

## Comment 7
Author: Grodan

![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

eller myrägg i komocka... hihi

## Comment 8
Author: [Borttaget]

rischoklad hette det visst![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif)

#6 och #7  Haha..:D

## Comment 9
Author: maddemusen

Mammas hemmagjorda whiskeytryffel ...Oh herregud så gott..mmmm

## Comment 10
Author: Rymdkanin

varför fanns inte mormor med som förslag? eller släkting? Det är dom som gör godast :)

## Comment 11
Author: mocchino

Jag hade velat ha en som man kunde välja: "Mammas jobbarkompis".. \*thihi\*

#2 Testa att byta ut rispuffarna mot Kellogs Frosties.. Det är mumma det med.. ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 12
Author: [Borttaget]

#11 Ska nog testa det ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) Låter gött

## Comment 13
Author: mandymoo

Ja sånna här hemma gjorda snickerskakor... men kellogs flingor o jordnästtsmör sirap o vete sjutton allt man ska ha i.. men smarriga värre..

## Comment 14
Author: [Borttaget]

Äter inget julgodis... Men såna naturmajschips är riktigt goda och jag kommer säkert föräta mig på dem i jul..
