# Min blogg
Author: dragonstar

Jag har två små musdamer som söker nytt hem då min sambo börjat reagera på dom lite.

[http://svansar.wordpress.com](http://svansar.wordpress.com) MIn blogg komenetera gärna.

## Comment 1
Author: Grodan

nääääääääääää, är det sant... ![Rynkar på näsan](http://mus.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")

## Comment 2
Author: dragonstar

Ja.. ha nreager aint ejättemycket men vi känenr att det är dumt att riskera att det blir värre. JAg får ta upp möss igen när jag har fler rum så att dom kan få ett eget. För nu står dom ju i vardagrumet och där är han ju. ![Rynkar på näsan](http://mus.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan") 

Den som vill ta sig an dessa små får dom gratis och om bur ska med får man betala för den.  
 Tänkte att någon här kanske är intreserad.  
Den lilla är från grodan ska tilläggas =)

## Comment 3
Author: dragonstar

Du är inte intreserad av dom grodan?

## Comment 4
Author: Grodan

Nej, tyvärr

## Comment 5
Author: Grodan

Däremot om du känner att du måste lämna tillbaka den blå tösen så kan jag ta tillbaka henne. Vore dock gladast om du hittade ett bra sällskapshem till dem bägge.

## Comment 6
Author: dragonstar

Jag kollar runt lite under närmaste dagaran och så får vi se.

## Comment 7
Author: Hyeonmu

#6

Jag kan ta dem. =3 Jag skulle behöva sällskap till en lite mobbad hona här och de är ju _**så**_ gulliga. x3

## Comment 8
Author: dragonstar

\# 7 det låter ju jättebra =) dom är inte handtama men när man väl får upp dom i handen så lugnar dom ner sig. Så det är bar lite övning  som krävs.

PM
