# (S) 2 st 100L Akvarium
Author: xxmammaxx

Har två stycken 100 liters akvarium som bara står. Vill ha 50 kr styck för dom. Bor i Trollhättan. Ska försöka få upp lite bilder på dom.

## Comment 1
Author: xxmammaxx

100 liters akvarium, det som ligger i är glaset som ska vara åvanpå och är i två delar.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Om det varit möss i dom, så kanske man kan silikona om dom och sen ha fiskar i istället? :) alltså att köparen silikonar om... isåfall så tkr jag du ska slänga ut annonsen på akvariefisk ifokus också :)

## Comment 3
Author: xxmammaxx

Det här 100 liters akvariumet har en blå bakrund som jag limmat på med akvarielim Vet inte om det går att ta bort.. Även detta har ett glas åvanpå men det är inte delat i två utan detta är helt. men den är lite grön av alger. men det går nog å få bort.

## Comment 4
Author: xxmammaxx

#2 i akvariet på sista bilden har det bara bott fiskar och är vattentätt. och i den översta bodde mina möss i ungiför tre dagar men fick byta för dom rymde.. Jag använde inte glaset.. Men det kan ju vara bäst å silikona om den i alla fall.. :)

## Comment 5
Author: panini

Synd att du inte bodde närmare, då hade jag köpt båda!

Ett riktigt kanon fynd, 50 kr st! :)

## Comment 6
Author: xxmammaxx

#5 Ja vist e det.. :) synd att dom bara står lixom så..

## Comment 7
Author: panini

Men du kan lägga ut annonsen på Dvärghamster, Hamster o gerbiler ifokus! :)

## Comment 8
Author: xxmammaxx

#7Gud va jobbigt d lät hehe

## Comment 9
Author: panini

Nej det är det absolut inte! ;)

## Comment 10
Author: [Borttaget]

#7 och på akvariefisk ifokus! ;P

kan ju finnas folk i närheten av där du bor på andra sajter! :)

## Comment 11
Author: xxmammaxx

#10 har lagt ut dem på några stycken nu.
