Hur många möss har vi tillsammans ?
Hmmm, här kan alla skria unger hur många möss dom har.
Det blir också coolt få veta att människor har möss som husdjur :)
(Vi gör så här. (detta e tt exempel) 30+5=35 och sen dortsätter vi så 35+6=40…..
Så jag får börja….4st+….
4+1=5
Om jag fattat rätt:
4st+6st+…
hmm, det var kanske jag som förklarade fel.
Det ska se ut som MP160 gjorde, o sedan ska man göra så här
5+6=11 o sen fortsätter vi så :)
11+2= 13
13+19=32
32+10=42
/ Denice, Oddpaws Råttuppfödning
Bloggar på Tassliv, hur det är att leva med tre hundar och övriga djur!
32+10=42
/ Denice, Oddpaws Råttuppfödning
Bloggar på Tassliv, hur det är att leva med tre hundar och övriga djur!
42+116=158 st
158+2=160
Tell someone you love them today, because life is short. But yell it at them in German, because life is also terrifying and confusing.
160+19=179
Happ, nu kommer jag igen då… 179+6=185
185+4=189
#12 dina möss är redan räknade med, så vi är på 179+4=183 :)
183 + 1 = 184
184+2=186
#14 Gaah, jag borde läst beskrivningen lite bättre…
186+14=200
http://www.eyeam.se
#17
200+20=220
220+2=222
222+4 = 226
226+6=232
hmmm jätte bra Men….Men om andra skulle också skriva hur många möss dom har så hade vi sammlat ihop över 400st
i svemus har det blivet reggat över 700 st möss i år :) och det är bara dom med stamtavla sen har folk en massa mus hemma som inte är reggat…så det är svärt att veta hur mycket möss som finns just nu.
232+1=233
233+104=337
Medarbetare: Yoga & meditation i Fokus
Medarbetare: Stenar i Fokus
Driver http://www.StillaSinnetDegerfors.dinstudio.se
Reiki Master, kristallterapeut, Barnyogalärare
337+5=342
342+27=369
Jag tar med de bokade och ungarna här hemma också så alla kommer med i "folkräkningen"
Medarbetare: Yoga & meditation i Fokus
Medarbetare: Stenar i Fokus
Driver http://www.StillaSinnetDegerfors.dinstudio.se
Reiki Master, kristallterapeut, Barnyogalärare
369+2=371
Hahahahaha jag glömde att jag har gjort en sån tråd! Hahaha kan ju bara fråga Kent hur många möss e regtgade i svemus hahahahaah
Ok. Några har dött o några har jag köpt så det blir…..
371+2=373
373+7=380
utöver de tidigare 131 hos mig har staben ökat med 7 till.
Medarbetare: Yoga & meditation i Fokus
Medarbetare: Stenar i Fokus
Driver http://www.StillaSinnetDegerfors.dinstudio.se
Reiki Master, kristallterapeut, Barnyogalärare
380+2=382
382+11=393
393+2=395
Det e över 2500 mäss reggade i svemus :P
395+1=396
395 + 5 = 400
Yey, min mus blev nr 400 ;)
/Josefin
www.Tejasmamma.se - Teja 2/9 2013 - Försöker med Syskon
400 + 10 = 410
(har 29st, men hade 19 när jag skrev sist så jag la bara till 10st)
Ah, juste! Har en kull med 8 bebisar så det blir:
410 + 8 = 418
418+6=424
#38 fiffiluren, vem har dött?
http://anettesmousery.weebly.com/
http://kennel-al-shen.weebly.com
http://minarexkaniner.weebly.com
Medarbetare på mus ifokus❤️
Ajanki: har skickat ett mail till dig
#44 Nej, har inte fått nåt mail
http://anettesmousery.weebly.com/
http://kennel-al-shen.weebly.com
http://minarexkaniner.weebly.com
Medarbetare på mus ifokus❤️
424+1=425
får tillskott i december :D
#46 Har du fått en till mus? :)
Japp, hämtade den i söndags. Underbar men ganska blyg krabat ^-^
#49 Grattis. Snart kommer du ha åtta miljoner miljarder möss som vi på mus.if :D
425 + 9 = 434
"Om man inte vet vad man ska, är det ingen idé att skynda sig. Man vet ändå inte när man kommer fram."
//Frida
#50 *svälj* Får se hur det går.. Nä men seriöst så är det lite vad jag ser framför mig. Varenda hylla rensade från bocker och spel och nu är fyllda med burar. Från en till 20 från 20 till 100. Jag har inget emot många djur, enda problemt är att jag mer eller mindre saknar fritid :( Träningen kväver mig..
434+4=438 ^^
438 + 69 = 507
#52 Där ser du :)
#54 Bara ? Trodde att du hade 200 eller mer :D
#55 Nope, aldrig haft 200 möss. Vet ej heller hur många jag haft som mest då jag aldrig räknar dem. Kan ev ha fler än 69 men nu går jag på det ia f, då det är ett trevligt tal.
507-1=506
:(
506+99=605
Räknade alla möss som är hemma nu, även mina 20 bebisar.
http://anettesmousery.weebly.com/
http://kennel-al-shen.weebly.com
http://minarexkaniner.weebly.com
Medarbetare på mus ifokus❤️
605+16=621
Räknade alla möss, inkluderat mina 8 bebisar.
621 +2 =623
Medarbetare på Cornish rex iFokus & Flyg iFokus
623 + 3= 626
Ytterligare 3 möss blev det i helgen.
626 + 11 = 637
/Josefin
www.Tejasmamma.se - Teja 2/9 2013 - Försöker med Syskon
637 + 2(!! :'D) = 639
639 + 64 =703
703 + 4 = 707
Den otypiska frågan Hur har ni tid med mössen är flyttad hit: LÄNK
707 + 2 = 709
709-13=696
#72, -13st?
696+2=698
#73 jag har bara 6 möss kvar av 19 därav att det blev minus =/ (har haft väldigt mkt otur med mina möss)
698+11 = 709
/Josefin
www.Tejasmamma.se - Teja 2/9 2013 - Försöker med Syskon
#75 Okej =/
709+4=713
713+8=721
.::Behandla dina djur med kärlek och respekt::.
🐱Crazycatlady KeepCalm&loveBunnies😎
721 + 3 = 724
724 + 13 = 737
737 + 3 = 740
740 + 2 = 742
Får ju plussa mina nya.
Juste, det är ju 2012 idag. xd
742 + 8 = 750
Det verkliga livet existerar i fantasin. Did I mention demons?
742+1=151
#85. 742+1=743 (rättade bara en lite trött Dominik där) ^^
743+11=754
// Lise
When nothing goes right, go left!
Nu blev det lite fel.. Det ska ju vara 150 + 1 = 151 + 11 = 162
#88 Mice kolla på inlägg #85 det är felräknat. eller?
såg nu att i inlägg
#84 så var det 742+8=750 så då borde
#85 bli 750+1=751 och
#87 bli 751+11=762
kanske jag som blivit förvirrad? o_O
#89 Nej, men inlägget innan det vart 742 + 8 = 750
Då skulle det varit 750 + 1 = 751. :)
#90 Modifierade mitt inlägg i #89 lite så att det inte lät så elakt å fel som de gjorde från början (såg elakt ut i mina ögon i översikten vilket inte var meningen)
Whups, jag snurrade till det lite där, självklart ska det vara 762, det var det jag menade. Borde nog gå och lägga mig.
Såg inte elakt ut :)
(blev förvirrad med det är 762? XD) 762+22=784 (räknar me de 14 bebbarna :-D
784+7=791 :)
.::Behandla dina djur med kärlek och respekt::.
🐱Crazycatlady KeepCalm&loveBunnies😎
791+5 = 796
/ zickans.com uppfödare av tamråttor och guldhamster i Västerås
Värd på Råttor, Exotiskadjur.
796+3= 799
804+2=806st
Besök gärna min FB:sida:http://www.facebook.com/RosaliesDesign och min hemsida http://www.rosaliessmycken.n.nu/
Medarbetare på återbruk , trädgård och Feminism
806+3=809st
www.lottaoleia.hundbenet.se Amstaffpower
Kör vi med minus också?
#100 Ja
http://anettesmousery.weebly.com/
http://kennel-al-shen.weebly.com
http://minarexkaniner.weebly.com
Medarbetare på mus ifokus❤️
Så många möss!
Medarbetare på Burfåglar och Undulater
809+6=815st
815-1=814
814+3=817
817+3=820
.::Behandla dina djur med kärlek och respekt::.
🐱Crazycatlady KeepCalm&loveBunnies😎
820+5=825
825+1=826 (<3)
826+7=833 :D
+1=834
834+22=856
856-5=851
851+15=866
.::Behandla dina djur med kärlek och respekt::.
🐱Crazycatlady KeepCalm&loveBunnies😎
866 +3 = 869
Medarbetare på Burfåglar och Undulater
869 + 19 = 888
888 + 6 = 894
894 + 9 = 903
903+3=906
906+4=1000
Yeay tusende musen ! :)
#118 Ehh… jag tror du räknade liiite fel där
#120 HAHAH men gud! ah förlåt 910 XD
Detta vore intressant "Hur många kilo musmat gör musifokus slut på, på ett år"
Medarbetare på Burfåglar och Undulater
910-1=909… *snyft*
907+1=908
908-1=907
*Putt* ;D
Låser den här. Vi kan göra en ny.