Men vågar man beställa något? (ok, inte jag idag, då jag är pank, men när jag blir rik... och ni andra)
Det står att vi utanför England som beställer gör det på egen risk. De tar inte ansvar för något fel alls i transporten. Och sådant är inte alltid kul att läsa... (speciellt inte när det står ganska många gånger om flera saker ang frakt osv)
#1 Finns det någon av de färdiga blandningarna som du kan rekommendera som komplett foder till möss - sällskapsmöss, dvs ej avel. Flera musköpare har inte riktigt tid, energi eller kunskap att blanda foder själv och det skulle vara så bra om de faktiskt kunde köpa ett BRA foder någonstans...
Tyvärr... jag rekommenderar inte sådan mat. Ska du ge bakad/processad/hel-halvfabrikat kan du lika gärna ge dem hundtorrmatskulor
Varför jag startade den här tråden beror på RatRations superfina torrfoderblandningar med massa nyttiga RÅVAROR (ok i vissa har de pulat i lite bakat trams...)
Jag ser just nu inte så mkt då det är motljus med stark sol på min datorskärm, men jag uppskattar om en torrfoderblandning är fri från puffat ris, puffat vete, soja, kex o div bakade saker... Och vet inte om RatRations har någon färdig blandning som inte innehåller något av detta.
Är i a f nyfiken på vad Alwyn tycker om blandningarna.
#6 Asch jag har själv svårt att köpa under 30kg för eget bruk så det löser sig nog. Problemet är bara att boka utkörning och vara hemma när paketet väl kommer!
Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.