Nykomlingar
Igår flyttade tre nya möss, från Tsunamis, in :)
Tsunamis Ulli (chocolate hereford), Tsunamis Una (black hereford) och Tsunamis Fiona (recessive yellow)
Väldigt nyfikna och trevliga små tjejer :) Una och Fiona kliver ganska snart upp i handen när man håller ner den till dem. Ulli är lite försiktigare, men kommer fram och undersöker och låter sig plockas upp utan problem.
Åh, så fina! 😍Stort grattis till dem!
http://anettesmousery.weebly.com/
http://kennel-al-shen.weebly.com
http://minarexkaniner.weebly.com
Medarbetare på mus ifokus❤️
Söööta :)
“Turn your wounds into wisdom.”
— Oprah Winfrey
Instagram:
https://instagram.com/ninis74
Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCUBESsjTpsmjV6mtiOckSIg
gud så fina
👻🌛
Pluttarna <3
MvH Tsunamis
😍
Man behöver ingen tv när man har möss.
Medarbetare på Mus iFokus och Finland iFokus
Jättesöta!
Grattis och välkommen tillbaka isabella93
Tack allihopa 🙂
#7 Har egentligen inte varit borta, jag tittar in nästan dagligen, jag är bara inte så aktiv med att göra inlägg 😉
Men nu är du t med möss igen!!! ❤️
#10 aha… maj mistäijk då då
Några hyfsat färska bilder på småttingarna (Una är i och för sig redan näst störst i flocken med sina 44 gram ;) )
Una, kallas nu oftast Pirat p.g.a. sin ögonfläck :)
Hon sitter gärna och myser ganska länge i handen eller på axeln, och har börjat ta emot och äta frön och liknande utanför buren, så henne hade jag tänkt försöka klickerträna så småningom.
Fina och vilken härlig kontakt ni har!
Jag känner en stark dragning till dessa jokertecknade möss, får nog skippa att kalla mina Broken för jag lär spara de feltecknade framför de med rätt teckning enligt standarden :D
The unanswered questions are not nearly as dangerous as the unquestioned answers