Vad är detta?
Är han "blöt" på magen?
Aldrig sett eller hört talas om detta.
Ja, han är genomblöt. Han putsar sig bara på bröstet. Jag förstår inte varför han går som ett U. Drar in magen och trippar på tårna. Igår fick han en droppe Stronghold, men putsar sig fortfarande. Vet du hur lång tid det tar innan man ser effekten på Stronghold?
#2: Det tar bara några dagar…
Tror inte det är ohyra. Tror mera på någon slags svamp i o m att han verkar så frenetiskt slicka sig på magen som att det kliar väldigt.
Nu har det gått några dagar, hur är det med honom? Har du varit hos veterinär?
Du har nog rätt. Han var hos veterinären och fick Stronghold. Tyckte att han blev lite bättre. Men han fortsatte att putsa av sig pälsen och att gå som ett upp och ner vänt U. Han mådde mycket dåligt så jag beslutade att avliva honom. Så här såg han ut innan han putsade av sig pälsen. Det gick så snabbt från att vara pigg och alert till att bli mycket sjuk.
#4: Tyvärr går det ofta väldigt fort… Beklagar. ♥
Aw beklagar. Men det var nog bäst, det verkade mkt plågsamt.
(Sätter bara en liten tass här)