Mus iFokus

Mus

Etiketterköpessäljefterlysningauktioner
Läst 402 ggr
KerstinL
0

Efterlyser experthjälp med färg/hårlag..

Nu börjar tiden närma sig då man börjar få lite panik över att man snart måste ta farväl av sina små sötnosar… Dom är 23 dagar nu så om ett par veckor är dom "flyttklara". Jag skulle behöva lite experthjälp med deras färger/hårlag och då jag har en kamera som är "sådär" så skulle jag behöva att nån kommer hit och tittar irl. Finns det nån i sthlm:s trakten som har lust att komma hit och få en fika och titta på söta musbebisar så hojta till!!

Skrattande// KerstinL

Kolla gärna in våran hemsida http://www.diamantens.cybersite.nu

Cool

KerstinL
0
#1

Ingen..? Jag som är så snäll, bits inte ens.. Är dessutom en hejare på att baka kladdkaka!! FlörtSkrattande

Kolla gärna in våran hemsida http://www.diamantens.cybersite.nu

Cool

Guldgruvans1
0
#2

Jag är inte mus expert, men hade lätt kommit för kladdkaka…om jag inte har börjat med sötsaks förbud.

Snacka om att suktas!

Kram!

niffen
0
#3

#1 Oh no! Sukta inte!
Synd att jag knappt kan någonting om möss… Hade det vart råttor hade jag knackat på din dörr nu!
Ska hälsa på någon dag i lokalen eran i alla fall, då får du bjuda på kladdkaka, tycker jag  ;)

KerstinL
0
#4

Det är bara att tala om när så kommer jag med kladdkakan i högsta hugg!! *blink*

Kolla gärna in våran hemsida http://www.diamantens.cybersite.nu

Cool

Vattnadal
0
#5

Hade gärna hjälpt dig utan kladdkaka!

Du har inte vägarna norrut då, så att hela familjen ska hälsa på mig?

MVH Elin

Medarbetare på spetsar och urhundar. VD på Draghundcenter

KerstinL
0
#6

Nä, jag har ju inte det… Du ska inte ner till husdjursmässan i trettonhelgen möjligtvis?? Flört

Kolla gärna in våran hemsida http://www.diamantens.cybersite.nu

Cool

Vattnadal
0
#7

Nej, tyvärr, åker till stugan över senjul/nyår, och kommer hem för att jobba. Men du kanske kan övertala någon i svemus monter att du kan ta med dem dit och få hjälp?

MVH Elin

Medarbetare på spetsar och urhundar. VD på Draghundcenter

amaira
0
#8

Kladdkakan lockar juSkrattande,  men inte "stan" Obestämd.

Vet i och för sig inte var ni bor. Innanför trängselskatts-tullarna vägrar jag av pur envishet om det inte är nödvändigt.

Men ni bor på södra sidan om stan, gör ni inte? Det är lite långt, och jag har sällan vägarna förbi där. Ont om pengar och bensinen är dyr.

Men husdjursmässan är jag nog med på, tror jag. Vi kanske kan ses där?

Å andra sidan, PROVA din "sådär"-kamera! Eller (och) berätta föräldrarnas färger och förklara sedan hur ungarna ser ut, i ord. Det går säkert bra om det inte är en massa konstiga blekgener med, och kanske då med, vem vet?

PS, det skulle förstås vara kul att hälsa på, så det är inte enbart kladdkaka som lockar Flört.

KerstinL
0
#9

Nu kom jag på en sak.. Grodan bor ju på den här sidan av stan..

*flirt, flirt* , vi kan ta oss till dig om du inte kan komma hit.. FlörtSkrattande

Kolla gärna in våran hemsida http://www.diamantens.cybersite.nu

Cool

Muszimba
0
#10

Kerstin och Kent bor i Tyresö. Åker man dit, så slipper man biltullarna om man åker via E4 söderut och Södra länken precis som om man ska till Hökarängen; Amaira.