hönor på lager??
jag vet att det inte hör hit till mus.ifokus men .. är det någon som har hönor? eller känner nån som har hönor som vill minska ner dom antalet lite??
jag är allafall på jakt efter 3-4 höns inte allt för dyra :p
så om ni vet någon som har höns så kan ni väl skriva det i ett mail och skicka det till Sannisx@hotmail.com eller så skriver nidet i ett privat mail.
ingen som har eller känner nån som har ??
Tyvärr har jag inga kontakter med hönsfolk. Men jag skulle gärna hålla några höns om jag bodde annorlunda 
jaa.. höns verkar vara så underbart mysiga djur , så jag har bestämt att köpa mig ett par och ha här hemma :)
Sommaren 2004 tog jag hand om några höns som ruvade. Jag hyrde en stuga och "hönsfarmen" ingick så att säga. Det var jätteroligt.
Oavsett om ni vill ha bilder eller ej så följer här några 
Några mammor och barn:
ooh vilka underbara små kycklingar , speciellt den med fjädrar på benen :)
Jag är livrädd för höns
Hoppade upp och steppade på ett bord i en park när jag var yngre för en tupp kom i mot mig. *pinsamt*
Även rädd för påfåglar och alla möjliga sorters gäss. Läskiga som tusan!
haha .. jaa, gäss och ankor tycker jag är lite läskiga faktiskt, men inte höns :)
jaha, värsta tråden att hönsa sig i…

Jamen Grodan, du ÄR ju hönsmor här på mus.ifokus…hihihi
nähä du… ja e hermelinen… hehe

Jaharu, en hermelin.. Nä en ulv i fårakläder blir det väl om du ska kunna komma nära hönsen…
äh, alla tror ju jag e en tupp å vickar på fjäderrumpan…