Mushona sökes Umeå
Då min gammelhona gick och dog så blev min andra hona ensam(det är hon på bilden). Därför söker jag nu en ny kompis åt henne.
En engelsktypad tjej med lugnt humör skulle va kanon! Har en förkärlek åt fläckiga/bandade småttingar. Men annat kan vara av intresse med.
Jag själv bor i Umeå, har tyvärr ingen bil så har svårt att ta mig för långt utanför stan.
Kontakta mig via pm om ni har nått som kan verka intressant!

Bor inte Vattnadal högt upp?
Vattnadal har nog ca 40 mil till Umeå, gissar jag ;)
Själv har jag ca 25 mil dit. Väntar ungar om ca en vecka, men kan inte lova att de kommer vara så lugna (de kan bli, men de kan lika gärna bli ganska livliga.. ;)) och mina är dessutom inte fläckiga/bandade. Blir nog mesta tan i den kullen och kanske någon helsvart.
Ja man har ju bosatt sig lite sumt häruppe i djursynpunkt. Det var bättre när jag bodde i Linköping :)
#2 Har du nån sida/tråd där man kan kika på bilder på föräldrarna? Du får peta upp bilder på småttingarna sen iaf så får man se :)
