
Köpes Engelsktypade möss
är på jackt efter 2 st Engelsktypade möss honor helst annars en hane.Är som sällskapsmöss till mig och min familj.Har haft möss innan så vet hur dom ska tas omhand :) helst i sthlm/uppsala området kan inte ta mig längre än så.
Tacksam för alla svar.
Rekommenderar Kent (Diamantens) han lär nog dyka upp här och skriva annars så finns hans mail o hemsida på uppfödarlistan här :)
MvH Tsunamis
Hejsan!
Jag har inte så många standardenliga engelsktypade, men jag har några riktigt trevliga honor med bra temperament om du är intresserad.
Jag bor en bit utanför Stockholm, men kan möta upp på lämplig plats efter överenskommelse.
Kolla min hemsida. Har några nya foton där
http://gerodean.se/morakullans
De som är allra trevligast i temperamentet är
Morakullan´s Isblomma och Isdroppe
Morakullan´s Mustabella
Morakullan´s O - nästan alla i den kullen är supertrevliga
Morakullan´s N - Burmese tjejerna är underbart rara
Morakullan´s P - jättesnälla
Kram
/grodan
Jag r inriktad mot engelsktypade i svart, blått, cream, pew, splash, tricolor och pearl.
Jag kommer säkert släppa någon eller några pew (pink eye white) och kanske någon dålig svart men med bra typ under sommaren
Även splash förekommer till salu och jag kanske kan skiljas från någon.
Medarbetare: Yoga & meditation i Fokus
Medarbetare: Stenar i Fokus
Driver http://www.StillaSinnetDegerfors.dinstudio.se
Reiki Master, kristallterapeut, Barnyogalärare

jag har en hel del splash hona som är klara att flyttat nu….finns i tyresö om ni vill komma o kolla på dom.