Hur pålitligt är det m kön?
Min kull är 3 dgr idag, goa och fina korvar. Otroligt snabba så jag är glad över att det bara blev 4 st ;) Är 2 svartögda och 2 rödögda. Det ser även ut som om de rödögda är hanar och de svartögda är honor enligt de kort man kan se här på musifokus. Åh spännande :)
Nu skrev du ingen fråga i inlägget, undrar du hur säkert det är att se kön när de är så små eller hur tänkte du?
Grattis till de små! De lär bli ännud korvigare snart när de är så få och får mjölk i överflöd från morsan ;)
Grattis till muslingarna!
#1 Ja precis, hur pålitligt är det att gå på bilderna om kön? Iofs ska alla behållas, men rätt kul att se hur de utvecklas och jag lär mig samtidigt :) Tack :) #2 Tack :)
när de är 3 veckor gamla GÅR det inte att ta fel på en pung ;)
Medarbetare på Burfåglar och Undulater
#4 Det var inte min fråga heller
Ungarna är 3 dagar och jag vill lära mig se skillnad på könen redan så här tidigt eftersom jag är inte emot kullning vid stora kullar 
#5 aha! Ja de är bra :) Jag kullade precis bort 1 dagars ungar idag på en hona som fick 18 st. Titta på avståndet på ungarnas kön och jämför några stycken med varandra.
Ha bra belysning! :)
Medarbetare på Burfåglar och Undulater