Mus iFokus

Mus

Etiketter: aveluppfödning
Läst 346 ggr
shandi
0

Stressad innan födsel??

Just nu skriver jag en massa inlägg märker jag!

Men min hona ska få bebisar vilken dag som helst och nu springer hon runt och verkar lite orolig. Det är första kullen för henne och jg är lite orolig att hon ska bli stressad eller orolig då det väl sätter igång.

Har en katt som bara försökt gömma sig då hon skulle föda och verkade bli livrädd för vad som hände nämligen :)

Nu springer hon runt och lägger sig i olika hörn av akvariumet, lägger sig ner ett tag och blundar, sedan springer upp, äter lite och lägger sig i ett annat hörn.  Som att hon inte riktigt bestämt sig för vart hon ska föda.. Är allt detta normalt eller behöver jag vara orolig?

Grodan
0
#1

Låter som om hon har värkar. Hon borde lägga sig i det bor hon har gjort iordning och föda när det är dags. HOn kan dock bli stressad av om du stör henne, så låt henne vara ifred.


❤️ Värd 4 mus-ifokus - Välkommen!   <:3 }~~~ ( http://gerodean.se/ecards ) ❤️